Testovacie bicykle na rok 2017

Využite super možnosť ako si vybrať správny bycikel, alebo akú zvoliť veľkosť a vyskúšajte si jazdu na skvelom bicykli na vlastnej koži. Všetky testované modely si budete môcť na konci sezóny odkúpiť s 20 % zľavou.

Podmienky zapožičania:

 • zapožičanie je maximálne na dobu 24 hodín
 • pre osoby od 18 rokov
 • zaplatenie zálohy 1 000 €
 • bicykle sa nesmú použiť na pretekárske účely
 • žiadame zapožičané bicykle vrátit čisté, v stave v akom boli zapožičané

Testovacie bicykle

6 Hodnotenií

 • Karol Vogel, Pezinok
  Karol Vogel, Pezinok

  Bicykel SCOTT ADDICT 20 DISC 56L

  Keďže sám jazdím s Addictom, bol som veľmi zvedavý na najnovšiu verziu s kotučovkami a plášťami so šírkou 28mm.

  Moje prvé dojmy boli trochu rozpačité, keďže asi po 20 km som dostal defekt zadného kolesa. Po výmene duše sa ukázalo, že v obidvoch kolesách boli v plášťoch Continental vložené duše 18-25 mm, ale chlapci z ALTERBIKE mi tam okamžite nahodili adekvátne rozmery 25-32 mm. Nastavili posed doladili prehadzovačku a mohol som vyraziť a začať testovať.

  V priebehu 3 dní som bezmála najazdil 300 km. Prešiel som všetky okolité kopce medzi Bratislavou a Pezinskou Babou. Vyšiel som tiež na Zochovú chatu a aj na Červený kameň z obidvoch strán.

  Konštrukcia rámu prešla z priemeru sedlovky 31,6 mm na užší 27,2 mm. Na pevnosti sa nič zásadne nezmenilo, ale týmto krokom muselo prísť k zníženiu hmotnosti tak rámu, ako aj sedlovky. Na bicykli je ľahučké a výborne sedlo Syncros. Použil som ho prvý krát, no mal som pocit, akoby som na ňom jazdil roky.

  Bicykel je výborne sprevodovaný (prevodníky 52/36 a kazeta 11-32) sú vhodné pre účely nie len profi, ale aj hobby jazdcov a to aj do terénu, či do dlhých a aj strmých kopcov. Na lesných asfaltových cestách v Malých Karpatoch si to s týmto cesťákom na plášťoch so šírkou 28mm dokonale užijete. Minimálny valivý odpor pri súčasnom komforte jazdy a bezpečnosti v zákrutách, aj so zlým povrchom cesty, ma doslova ohromil! Posledné 2 roky jazdím plašte a aj galusky 25mm, no ďalšie plášte, ktoré budem kupovať, budú určite v rozmere 27-28mm.

  Hodnotenie bŕzd som si nechal na záver. Mnohí cyklisti si myslia, že kotúčovky sa v cestnej cyklistike nepresadia. Majú na to viaceré dôvody, no ja tvrdím že do 2-3 rokov ich určite uvidíme na všetkých strojoch profesionalnych cyklistov, čím sa jednoznačne začne nová éra bŕzd a ráfkové sa postupne prestanú na nové bicykle montovať.
  Brzdný účinok za každého počasia je lepší a efektívnejší. Samozrejme, že je potrebné mať aj v poriadku pneumatiky, lebo účinok brzdenia závisí aj od nich. Takže netreba na to zabúdať. Kotúčové brzdy oceníte hlavne pri strmom zjazde, v zjazde s prudkými zákrutami a pri vlhkom a daždivom počasí.

  Z môjho pohľadu jedinú výhradu dávam použitým riadidlám s okrúhlym priemerom v mieste úchopu pri predstavci. Dnes už aj lacnejšie verzie riadidiel vyrábajú ploské, ktoré sa rozhodne lepšie a komfortnejšie držia. Kto by chcel meniť dĺžku predstavca, musí ostať pri Syncrose, nakoľko nový tip hlavového zloženia s použitými podložkami presne zapadá jedine do predstavca Syncros. Skúšal som montovať iný, no nešlo to.

 • Karol Vogel, Pezinok
  Karol Vogel, Pezinok

  Bicykel SPARK 930 L, model 2016

  Bicykel je fakt úžasný, vynikajúca stabilita pri jazde v zjazdoch aj pri vyšších rýchlostiach. V každom prípade sa oplatí vždy mať zapnutý tlmič. Nevieš čo ťa prekvapí za najbližšou zákrutou, takže so zapnutým tlmičom to môžeš smelo pustiť naplno.
  Naopak pri jazde do kopca pri vypnutom tlmiči je bicykel dostatočné tuhý a ma výbornú akceleráciu aj z vyššej rýchlosti.

  Doteraz som bol zvyknutý jazdiť užšie riadidlá, čo pri single-trackoch a lesných úsekoch medzi stromami ma svoju výhodu, ale kto jazdí na širších cestách jednoznačne mu odporúčam ponechať šírku riadítok, tak ako ju zvolil výrobca.
  Takisto ma príjemne prekvapila výborná kvalita sedla.

  Čo sa týka sprevodovania – takisto výborné. Predný prevodník som jazdil len veľký, malý som nepotreboval a to nie len vďaka mojej výkonnosti, ale aj výbornej voľbe prevodov na zadnom kolese. Pneumatiky Schwalbe dodávajú bicyklu taktiež istotu dobrej a pohodlnej jazdy.

  Na zaver len toľko: Bicyklu sa fakt nedá čo vytknúť, pevné osy kolies a tuhé kolesá Syncross len podčiarkujú vynikajúce jazdné vlastnosti bicykla. Sada Shimano LX je postačujúca, brzdy fungujú bez najmenších problémov. Moje hodnotenie celého setu je 1 +++

  Zobrať a len jazdiť, jazdiť a ešte raz jazdiť!!!